CALENDARI 2018 M.C.OLOT

04-03-2018 - XXV TRIAL DE LA PINYA

11-09-2018 - XVII TRIAL DE JOANETES

.. -12-2018  - III TRIAL DEL MONTCAL

 

 

Classificacions XXIV TRIAL DE LA PINYA: 5 Febrer 2017

Categoria blanc iniciació:

1.- Enric Escofet (GasGas)           9 punts
2.- Eduard Gil (Vertigo)               14   "
3.- Eduard Martinez (GasGas)     16   "
4.- Jordi Serra (Beta)                    18   "
5.- Sergi Fernandez (GasGas)       19   "
6.- Benoit Verin (Triumph)           19    "
7.- Francesc Barnadas (GasGas)   19 "
8.-Josep Auferil (Montesa)           22 "
9.-Pascal Vanheuverzwijn (Mont) 28 "
10-Pere Serrat (GasGas)               29  "
11-Josep Ma Isern (GasGas)        30  "
12-Jan Mir Roca (Sherco)            32  "
13-Josep Mir (Sherco)                 34  "
14-Jaume Guardia (Sherco)         41  "
15-Nil Benitez (GasGas)             47  "
16-Ernest Font (GasGas)             48  "
17-Ramon Prat (GasGas)             65  "
18-Jordi Prat (GasGas)                69  "

--------------------------------------

Categoria Verds:
1.- Albert Bordoy (Vertigo)         10 punts
2.- Pim Terricabras (Montesa)     12   "
3.- Ramon Plana (Gas-Gas)         15   "
4.- Jorge Alonso (Gas-Gas)         19   "
5.- Salva Planella (Vertigo)          24  "
6.- Alberto Arana (TRS)              26  "
7.- Pere Casas (Montesa)             27  "
8.- Ramon Palau (TRS)               30   "
9.- Josep Maria Prat (GasGas)     31  "
10- Albert Esteve (Scorpa)          38   "
11-Jordi Roquet (GasGas)           42   "
12-David Poveda (Sherco)           47   "
13-Ferran Ganella (GasGas)        54  "
14-Joan Sanllehy (Beta)               57  "
15-Mas Roquet (GasGas)             59  "
15-Quim Roquet (GasGas)           62  "
16-Marti Terricabras (GasGas)     66   "
17-Sergi Perez "Pojuelo" -Sherco 69  "
18-Jaume Mas (Gas-Gas)              70  "

-------------------------------------------

Categoria Vermell:
1.- Marc Riba (TRS)                   7 punts
2.- Sam Obrador (TRS)              13  "
3.- Cesar Panicot (GasGas)        20  "
4.- Carles Esteve (GasGas)        23  "
5.- Ignasi Nogue (Montesa)       31  "
6.- Xevi Escarrà (GasGas)         36  "
7.- Santi Serra (GasGas)            39  "
8.- Marc Terricabras (Vertigo)  49  "
9.- Gil Vila (Gas-Gas)                50  "
10-Oriol Plana (GasGas)            68  "
11-Pau Menoyo (Sherco)           79   "

Classificacions XXIII TRIAL LA PINYA

XXIII TRIAL DE LA PINYA - Classificacions finals.
Vermell:
1.- Carles Mas (Jtgas)                52 punts
2.- Philippe Vaudey (GasGas)    61 punts
3.- Ignasi Noguer (Montesa)      66 "
4.- Ferran Sidera (Ossa)             70 "
5.- Marc Terricabras (Vertigo)    72 "
6.- Jaume Mora (Beta)                 83 "
7.- Robert Vivancos (Gas-Gas)    88 "
8.- Norbe Fernandez (Gas-Gas)  94 "
9.- Jordi Illa (Sherco)                148 "

Verds:
1.- Jorge Alonso (Vertigo)        20 punts
2.- Ramon Plana (Sherco)         24 "
3.- Pim Terricabras (Montesa)  25 "
4.- Santi Farreny (Vertigo)        26 "
5.- Xevi Suros (Beta)                29 "
6.- Albert Bordoy (Gas-Gas)    30 "
7.- Salva Planella (Gas-Gas)     33 "
8.- Nin Prat (Vertigo)                52 "
9.- Oriol Terricabras (Montesa) 62 "
10-Joan Julià (Gas-Gas)            71 "
11-Andreu Bou (Gas-Gas)        87 "
12-Albert Rosillo (Beta)           98 "
13-Pere Serrat (Gas-Gas)        101 "
14-Eloi Sabrià (Montesa)       127 "

Blancs:
1.- Jordi Serra (Gas-Gas)                    30 punts
2.- Eduard Martinez (Gas-Gas)          78 "
3.- Pascal Vanheuverzwijn (Montesa) 83 "

 

 

VERMELLS

XIV TRIAL JOANETES 11-09-2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Carles Mas

Jtgas

3

 

 

2

Philippe Vaudey

Jtgas

6

 

 

3

Marc Terricabras

Montesa

6

 

 

4

Santi Serra

Gas-Gas

9

 

 

5

Josep Vilarrasa

Jtagas

10

 

 

6

Ferran Sidera

Ossa

16

 

 

7

Sergi Farres

Sherco

34

 

 

8

Robert Vivancos

Gas-Gas

36

 

 

9

Sergi Lagresa

Sherco

44

 

 

10

Jordi Illa

Sherco

62

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BLAUS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Jorge Alonso

Vertigo

2

 

 

2

Pep Sala

Montesa

10

 

 

3

Albert Arana

Gas-Gas

10

 

 

4

Xavier Ibars

Sherco

11

 

 

5

Joan Sabater

Jtgas

13

 

 

6

Albert Pascal

Gas-Gas

14

 

 

7

Albert Bas

Sherco

16

 

 

8

Ramon Plana

Montesa

16

 

 

9

Joan Freixas

Jtgas

17

 

 

10

Josep Gibert

Gas-Gas

18

 

 

11

Salvador Planella

Gas-Gas

18

 

 

12

Josep Ma Prat

Gas-Gas

19

 

 

13

Joan Pareta

Sherco

19

 

 

14

David Auferil

Gas-Gas

19

 

 

15

Joan Gaspar

Sherco

24

 

 

16

Alex Sanchez

Swm

24

 

 

17

Manel Rifa

Jtagas

24

 

 

18

Joan Ferre

Beta

25

 

 

19

Oriol Plana

Gas-Gas

26

 

 

20

Francesc Planells

Gas-Gas

27

 

 

21

Andreu Bou

Gas-Gas

30

 

 

22

Sergi Fernandez

Beta

31

 

 

23

Joan Rigau

Beta

32

 

 

24

David Parra

Gas-Gas

33

 

 

25

Lluis Freixas

Jtagas

35

 

 

26

Alan Estrada

Sherco

37

 

 

27

Agusti Planadecursach

Jtagas

38

 

 

28

Benjami Comamala

Sherco

39

 

 

29

Jordi Monras

Gas-Gas

39

 

 

30

Jaume Robiralta

Gas-Gas

39

 

 

31

Albert Rosillo

Beta

40

 

 

32

Josep Rigat

Jtagas

41

 

 

33

Josep Ma Llop

Montesa

41

 

 

34

Francesc Mayola

Beta

42

 

 

35

Bernat Pons

Beta

43

 

 

36

Francesc Segarra

Beta

47

 

 

37

Josep Dachs

Scorpa

47

 

 

38

Sergi Codinach

Sherco

57

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VERDS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Robert Mudarra

Montesa

7

 

 

2

Joan Farres

Scorpa

11

 

 

3

Eduard Martinez

Gas-Gas

13

 

 

4

Eduard Gil

Beta

13

 

 

5

Enric Teixidor

Beta

14

 

 

6

Carles Peya

Beta

15

 

 

7

Francesc Barnadas

Gas-Gas

16

 

 

8

Jorgi Moguet

Montesa

18

 

 

9

Jaume Auferil

Montesa

18

 

 

10

Bernat Bassas

Sherco

24

 

 

11

Ignacio Cortes

Gas-Gas

25

 

 

12

Quim Moguet

Gas-GAs

26

 

 

13

Jordi Sierra

Gas-Gas

30

 

 

14

Jose Garcia

Gas-GAs

30

 

 

15

Oriol Giro

Montesa

34

 

 

16

Max Moguet

Gas-GAs

34

 

 

17

Jesus Mora

Scorpa

34

 

 

18

Ignasi Segarra

Fantic

35

 

 

19

Ernest Font

Beta

35

 

 

20

Marc Pi

Montesa

38

 

 

21

Pascal Vanheuverzwijn

Fantic

42

 

 

22

Maria Feliu

Gas-GAs

48

 

 

23

Joan Garcia

Gas-GAs

49

 

 

24

Anna Ferrusola

Sherco

58

 

 

25

Antoni Soto

Sherco

60

 

 

 

XXII TRIAL DE LA PINYA - M.C.OLOT 01 Març
Categoria Vermells:
1 Ignasi Noguer Montesa 23
2 Ferran Sidera Ossa 33
3 Marc Utrillo Beta 34
4 Francesc Terricabras Beta 41
5 Valenti Claramunt Sherco 52
6 Albert Arana GasGas 75
7 Oriol Terricabras Montesa 127
Categoria Verds:
1 Xavier Ibars Sherco 4
2 Jordi Serratosa Montesa 6
3 Pim Terricabras  Montesa 6
4 Ramon Plana Montesa 9
5 Xevi Aymerich Beta 9
6 Albert Bas Montesa 10
7 Joan Sabater Jtgas 11
8 Albert Gil GasGas 13
9 Joan Freixas Jtgas 14
10 Oriol Plana GasGas 16
11 Manel Rifa Jtgas 16
12 Genis Auferil GasGas 33
13 Luis Freixas Jtgas 41
14 Josep M.Llop Montesa 44
15 Joan Cabrera Beta 44
15 Pere Serrat GasGas 44
16 Xavier Bernal GasGas 46
17 Ramon Raich Sherco 48
18 Quim Cruanyes GasGas 49
19 Andreu Bou GasGas 53
20 Salvador Mora GasGas 56
21 Josep M.Isern Sherco 59
22 Joan Sanllehy GasGas 61
23 Adria Valls Sherco 66
24 Agusti Planadecursach Jtgas 70
25 Francesc Mayola GasGas 76
26 Josep M.Garcia GasGas 81
27 Hug Alemany  Jtgas 83
28 Jordi Hugas Ossa 153
Categoria Blancs:
1 Jordi Freixenet Sherco 2
2 Joan Farres Sherco 6
3 Xavi Anyols Jtgas 7
4 Jaume Bonfill Fantic 7
5 Joan Soler GasGas 7
6 Benjami Comamala Sherco 8
7 Eduard Gil Honda 9
8 Francesc Barnadas GasGas 10
9 Josep Auferil Montesa 13
10 Carles Peya GasGas 13
11 Eduard Martinez GasGas 14
12 Bruno Vives Sherco 15
13 Jordi Sierra  GasGas 15
14 Jordi Serra GasGas 16
15 Josep Mir Sherco 31
16 Alan Estrada GasGas 36
17 Pascal Vanheuverzwijn Scorpaº 38
18 Marc Xaudiera GasGas 38
19 Maria Feliu Sherco 42
20 Ignacio Cortes GasGas 45
21 Ernest Font Sherco 51
22 Carlos Garcia GasGas 53

 

XIII TRIAL DE JOANETES - 11-09-2014  
Categoria Vermells.    
1 Philippe Vaudey GasGas 6
2 Carles Mas Jtgas 6
3 Jorge Alonso GasGas 12
4 Ignasi Nogue Montesa 15
5 Antoni Ramonet GasGas 16
6 Josep Vilarrasa Jtgas 16
7 Eduard Planas Sherco 17
8 Francesc Terricabras GasGas 18
9 Ferran Sidera Ossa 18
10 Santi Serra GasGas 22
11 Toni Povedano Jtgas 25
12 Jordi Ramonet GasGas 31
13 Oscar Mill GasGas 33
14 Marc Terricabras Montesa 34
15 Sergi Farres Ossa 25
16 Robert Vivancos GasGas 39
17 Ferran de Sagarra GasGas 40
18 Albert Arana GasGas 41
19 Gerard Figueras GasGas 43
20 Josep M.Prat Sherco 54
21 Sergi Lagresa Ossa 63

 

XIII TRIAL DE JOANETES - 11-09-2014  
Categoria Blaus    
1 Joan Pareta Sherco 2
2 Joan Sabater Jtgas 9
3 Joan Freixas Jtgas 9
4 Josep Sala Montesa 9
5 Ramon Plana GasGas 11
6 David Poveda Sherco 13
7 Jordi Illa Sherco 17
8 Eusebio Gago Beta 18
9 Toni Casademunt Beta 18
10 Josep Rigat Jtgas 18
11 Albert Gil GasGas 19
12 Josep Ma. Serra Montesa 19
13 Albert Bas Montesa 21
14 Pim Terricabras Montesa 22
15 Jordi Llinas Beta 22
16 Joan Berenguer GasGas 23
17 Josep Gibert GasGas 23
18 Quim Cruañas Sherco 24
19 David Parra GasGas 25
20 Enric Mension Sherco 26
21 Francesc Planells GasGas 27
22 Lluis Freixas Jtgas 29
23 Jordi Freixenet Sherco 31
24 Oriol Plana GasGas 32
25 Joan Farres Sherco 33
26 Jordi Monras GasGas 35
27 Robert Mudarra Montesa 35
28 Ignasi de Sagarra Beta 35
29 Josep Ma Llop Sherco 39
30 David Auferil GasGas 41
31 Sergi Codinachs Beta 43
32 Lluis Ausio Montesa 43
33 Pol Espier Ossa 48
34 Albert Serra GasGas 48
35 Miquel Torrents GasGas 50

 

XIII TRIAL DE JOANETES - 11-09-2014  
Categoria Verds:    
1 Eduard Gil Beta 9
2 Bernat Bassas Sherco 12
3 Pere Serrat Beta 16
4 Xavier Añols Jtgas 17
5 Eduard Martinez GasGas 17
6 Jordi Balboa Beta 27
7 Pascual Vanheurertz. Scorpa 32
8 Xavier Valls Sherco 35
9 Maria Feliu Sherco 38
10 Pascual Serrat GasGas 44
11 Joan Coll Montesa 53
12 Paula Castells GasGas 70

XII TRIAL DE JOANETES - 11 setembre 2013
Categoria vermells:


1.- Miquel Gelabert (Sherco)       12 punts
2.- Santi Serra (GasGas)               14    "
3.- Carles Casas (Montesa)          22    "
4.- Marc Viladomiu (Sherco)        30    "
5.- Philippe Vaudey (GasGas)      41    "
6.- Carles Mas (Jtagas)                47     "
7.- Marc Riba (Ossa)                    49     "
8.- Albert Arana (GasGas)           55     "
9.- Ferran Sidera (GasGas)          57    "
10- Jordi Pares (Sherco)              66    "
11- Toni Povedano (Jtagas)        77    "

 

 

 

 

Categoria iniciació BLANCS:


1.- Ignasi de Segarra (Beta)         6 punts
2.-Francesc Planells (Fantic)       11
3.-Francesc Barnadas (GasGas)  15
4.-Quim Nebot (GasGas)            16
5.-Eduard Gil (Honda)                17
6.-Jordi Freixenet (Sherco)         30
7.-Ramon Raich (??)                  31
8.-Paco Molins (Montesa)           50
9-Arnau Cardona (??)                52
10-Sandra Bonet (Beta)            80
11-Maria Feliu                        136

 

 Categoria mitjana VERDS:


1.- Joan Freixas (Jtagas)           6 
2.- Jorge Alonso (Jtagas)          6
3.- Salva Planella (GasGas)     10
4.- Josep M.Prat (Sherco)       13
5.- Pim Terricabras (Montesa) 16
6.- Aniol Gelabert (Sherco)     18
7.- Xevi Aymerich (Beta)        20
8.- Josep Sala (Montesa)        20
9.- Alex Sanchez (Swm)         21
10-Alba Villegas (Sherco)       22
11-Jaume Bonfill (GasGas)     22
12-David Parra (Sherco)        27
13-Pere Torres (GasGas)       27
13-Enric Mension (Sherco)    31
14-Lluis Freixas (Jtagas)       32
15-David Poveda (Sherco)    35
16-Josep Pares (Beta)          40
17-Quim Cruañas (GG)         40
18-Robert Vivancos (GG)      40
19-Albert Bas (Sherco)         40
20-Josep Tremps (GG)         46
21-Miguel A.Lobato (GG)      46
22-Albert Gil (??)                 47

23-Quim Cruañas (GG)         48

24-Josep M. Serra (Montesa)49 

25-Oriol Terricabras (GG)     49

26-Josep Anglada (GG)        54

27-Jordi Esteve (GasGas)     57

28-Salvador Mora (?¿)         65

29-Jordi Anglada (Sherco)   69

30-Jordi Serra (GasGas)      70

31-Xavi Añols (Jtagas)         71

32-Joan Berenguer (GG)      79

33-Lluis Ausio (?¿)              82

34-Josep Ma.Llop (?¿)         89

35-Josep Pares (GG)           90

36-Xavier Feliu (Beta)         92

37-Miquel Torrents (?¿)     102

38-Juan F.Gimenez (GG)    130

 

 

       

 

 

http://www.trialfotoblog.com/xii-trial-joanetes

 

Guanyadors del Isle of Skye Trophy
MOTO CLUB OLOT : CAMPIONS PER CLUBS ALS SSDT - SCOTTISH SIX DAYS TRIAL 2013
Moto Club Olot, Campions per equips de clubs estrangers als SSDT 2013 - Jordi Picola-Carles Casas-Salva Planella
Moto Club Olot, Campions per equips de clubs estrangers als SSDT 2013 - Jordi Picola-Carles Casas-Salva Planella
Gabriel Reyes-Carlos Casas-Jordi Picola-Cristian Tena-Salva Planella-Manel Jane
PILOTOS MOTO CLUB OLOT en los SSDT 2013
XX TRIAL DE LA PINYA
XX TRIAL DE LA PINYA

XX TRIAL LA PINYA - 2013 : Classificacions.

Vermells:

1.- Philippe Vaudey  (Gas-Gas)         29 punts

2.- Carles Mas (Jotagas)                     33  "

3.- Antoni Ramonet (Montesa)            46  "

4.- Carlos Casas  (Montesa)                54 " 

5.- Marco Autauf (Gas-Gas)                57  "

6.- Bernard Riviere  (Montesa)           79  "

7.- Marc Riba (Ossa)                          91  "

Verds:

1.- Xavier Miquel  (Beta)                     14 punts

2.- Genis Sanchez (Fantic)                    19   "

3.- Salvador Planella (Gas-Gas)           19   "

4.- Jordi Tarruella  (Gas-Gas)               19  "

5.- Enric Mension  (Sherco)                   23  "

6.- Pim Terricabras  (Montesa)              23  "

7.- Alberto Arana  (Gas-Gas)                 25  "

8.- Albert Bas (Sherco)                          26  "

9.- Josep Pares (Beta)                             27  "

10- Jaume Bonfill (Gas-Gas)                  28   "

11- David Poveda (Sherco)                    39   "

12-Josep Maria Prat (Sherco)                 41  "

13-Quim Cruañas  (Gas-Gas)                  47  "

14-Sergi Farres (Ossa)                            49  "

15-Josep Tremps (Gas-GAs)                   49  "

16-Josep Banyeres  (Montesa)                 54  "

17-Josep Anglada (Sherco)                      58  "

18-Dani Chirveches  (Gas-Gas)               65  "

19-Joaquim Nebot (Gas-Gas)                   71  "

20-Oriol Terricabras (Gas-Gas)               76  "

21-Francesc Planells (Gas-Gas)                80  "

22-Jordi Anglada (Sherco)                         84  "

23- Miki Pujal (Sherco)                            108  "

Blancs:

1.- Eduard Gil  (Honda)                               13 punts

2.- Josep Ma. Llop  (Sherco)                        14  "

3.- Xavier Añols  (Gas-Gas)                         15  "

4.- Alfredo Fernandez (Sherco)                     17  "

5.- Jordi Serra (Gas-Gas)                              27  "

6.- Marc Llensa (Gas-Gas)                            37  "

7.- Santi Garcia (Gas-Gas)                            40  "

8.- Carlos Garcia (Gas-Gas)                          56  "

9.- Joan F.Jimenez  (Gas-Gas)                        58  "

10- Carlos Garcia Pont (Gas-Gas)                  63  " 

 

XI TRIAL DE JOANETES 11-09-2012 - Classificacions:

Categoria Vermells    
1 Marc Prat Ossa 4
2 Gabriel Reyes Ossa 14
3 Carles Mas Jotagas 34
4 Miquel Gelabert GasGas 49
5 Philippe Vaudey GasGas 53
6 Marc Riba GasGas 66
       
Categoria Verds:    
1 Antoni Ramonet Beta 4
2 Marc Oller Sherco 11
3 Xevi Suros Beta 12
4 Joan Sabater Jotagas 16
5 Ramon Plana GasGas 17
6 Salva Planella GasGas 20
7 Gaspar Vilaregut Beta 24
8 David Parra GasGas 27
9 Sergio Romagosa Fantic 30
10 Jordi Anglada Sherco 47
11 Jaume Bonfill GasGas 47
12 Enric Mencion Sherco 49
13 Albert Bas GasGas 50
14 Albert Rosillo GasGas 55
15 Aniol Gelabert GasGas 59
16 Josep M.Serra Montesa 62
17 Marc Llobet GasGas 68
18 Alvar Bertran GasGas 71
19 Genis Auferill GasGas 74
20 Joan Nogueras Beta 88
21 Francesc Estrada Scorpa 89
22 Gil Vilaregut GasGas 89
23 Francesc Planells GasGas 92
24 Josep M.Llop Montesa 107
25 Josep M.Sala Montesa 108
26 Pere Martin GasGas 119
27 Francesc Pararols GasGas 121
28 Salva Mora GasGas 129
29 Quim Cruañas GasGas 130
       
Categoria Blancs:    
1 Pedro Serrat GasGas 21
2 Josep Dachs GasGas 22
3 Joan Farres Sherco 23
4 Ramon Raich GasGas 32
5 Eduard Gil Honda 32
6 Josep M.Isern GasGas 35
7 Pol Espier GasGas 66

 8             Joan Comas         Sherco    80

........

Es modifica el resultat de Gil Vilaregut (GasGas). Finalment ha fet 19 punts i per tant queda el 6é de la categoria verds.

Moto Club Olot: Campions als SSDT 2012 !!!

L'equip del M.C.Olot, representat per Jordi Picola, Gabriel Reyes i Carles Casas, varen guanyar dos trofeus a la 101 edició dels Scottish Six Days Trial : El "Isle of Skye" com a millor equip per paisos y el "Jim Birrell Trophy" com a millor Club estranger.

Carlos Casas del M.C Olot, 3er Classificat ABSOLUT i 1er Estranger als Scottish Pre65 Two Days Trial 2012. Va pilotar una Trimph Cub 230 cc. El trial era d'un recorregut diari de 40 kms amb 30 zones "non stop" i amb una participació de 180 pilots d'arreu Europa.

XIX TRIAL DE LA PINYA    26-02-2012

 

Vermells:

1.- Ivan Peydro       (Montesa)    8 punts

2.- Philippe Vaudey (GasGas)  16   “

3.- Ismael Lobato (Sherco)       39   “

4.- Carles Mas (GasGas)          50   “

5.- Ferran Sidera (GasGas)       72   “

6.- Mikko Tapan (GasGas)       105 “

7.- Marc Casas (GasGas)          165 “

8.- Oriol Mena (GasGas)          182 “

 

Verds:

1.- Ramon Plana   (GasGas)       17 punts

2.- Xevi Suros     (Beta)              26   “

3.- Salvador Vilella (GasGas)     34  “

4.- Salva Planella (GasGas)        35   “

5.- Xavier Orteu  (GasGas)         42   “

6.- Albert Bas  (GasGas)             44   “

7.- Sancho Bufill  (GasGas)        71   “

8.- Josep Pares (Scorpa)              83   “ 

9.- Javier Suarez  (GasGas)         84   “

10-Salvador Mora (GasGas)       127  “

11-Jordi Esteve (GasGas)           130  “

 

Blancs:

1.- Moisés Maestre (GasGas)        35 punts

2.- Marc Farrerons (GasGas)         36   “

3.- Enric Cullell     (GasGas)         44    “

4.- Joan Farres        (Sherco)          48   “

5.- Eloi Sabria         (GasGas)        65  “

 

X TRIAL DE JOANETES - 11-09-2011

Classificacions de la X edició del Trial de Joanetes, disputada el 11-09-2011 sobre un recorregut de 6 kms amb 7 zones i 3 voltes:

 

    Categoria Vermells - Dificil

1.- Marc Prat  (Gas-Gas)            9 punts

2.- Isaac Pons (Gas-Gas)          24   "

3.- Carles Mas (Gas-Gas)         42   "

4.- Philippe Vaudey (Gas-Gas) 45   "

5.- Ignasi Nogue  (Montesa)      46  "

6.- Miquel Gelabert (Gas.Gas) 78  "

7.- Ferran Sidera -  (Gas-Gas)  97  "

======================================

Categoria Verd - Nivell mitg:

1.- Salvador Vilella  (Gas-Gas)  15 punts

1.- Carles Casas (Montesa)         15  "      ( empatats a tot )

3.- Jaume Mora  (Gas-Gas)         16   "

4.- Pim Terricabras (Montesa)    18   "

5.- Josep Ma. Prat (Gas-Gas)      19   "

6.- Salva Planella  (Gas-Gas)      25   "

7.- Marc Riba  (Gas-Gas)            26   "

8.- Gaspar Vilaregut (Beta)          33   "

9.- David Poveda  (Gas.Gas)       36   "

10-Jaume Bonfill  (Gas-Gas)       36   "

11-Xevi Suros  (Beta)                  39  "

12-Jordi Vall    (Beta)                  44  "

13-Enric Oller (Gas-Gas)            48   "

14-Genis Auferill (Montesa)        56   "

15-Jofre Hostench (Gas-Gas)       61   "

16-Jaume Negre  (Beta)                84  "

17-Sergi Farres (Gas-Gas)           87  "

=========================================

Categoria Blancs - fàcil:

1.- Pascual Serrat   (Gas-Gas)       1 punts

2.- Josep Auferil  (Montesa)          2   "

3.- Salvador Mora (Gas-Gas)        3   "

4.- Moises Maestre (Gas-Gas)       7   "

5.- Francesc Barnadas (Gas-Gas) 12  "

6.- Quim Cruañas (Gas-Gas)         14  "

7.- David Grabulosa (Gas-Gas)     31  "

8.- Sergi Lagresa  (Gas-Gas)          41  "

9.- Joan Comas (Sherco)                 49 "

10-Jordi Casas (Gas-Gas)               51 "

11- Paco Molins  (Ossa)                  78 "

 

MOTO CLUB OLOT: Campions als Scottish !!
MOTO CLUB OLOT: Campions als Scottish !!

MOTO CLUB OLOT guanya el "Isle Skye Trohpy" com a millor Club estranger als Scottish Six Days Trial. Un gran premi en una edició molt especial ja que aquest any els SSDT va acomplir el seu Centenary. Es a dir 100 anys de trial i de la millor història del trial mundial.

Els pilots representats del M.C.Olot, varen ser Jordi Picola (Gas-Gas), Gabriel Reyes (Ossa) i CCerrararles Casas (Montesa).

40 edició 3 Dies Trial Santigosa
40 edició 3 Dies Trial Santigosa

Els pilots trialers del MOTO CLUB OLOT, a punt per la 40 edició dels 3 Dies Trial Santigosa...a disputar com és costum la Setmana Santa, aquest any els 22.23 i 24 d'abril, amb sortida i arribada a la població de St.Joan les Abadesses. Sort !!!

M.C.Olot - Best Club SSDT
M.C.Olot - Best Club SSDT

Pilots del M.C.Olot al Centenari dels SSDT

Els pilots del Moto Club Olot, Jordi Picola, Gabriel Reyes i Carles Casas ja estàn a punt per participar la primera setmana del mes de maig a la prova més antiga i prestigiosa del món del trial mundial: Els Scottish Six Days Trial que aquest any arriba al Centenari...es a dir 100 anys !!!!

Trial de Joanetes

Novament el Moto Club Olot amb la col.laboració dels trialers amics de Joanetes, están preparant la 8ena edició del TRIAL DE JOANETES, per el proper 11 de setembre 2009. La sortida al mateix lloc de cada any, al costat del poble de Joanetes, just a la sortida de la Vall de Bas,del nou tunel de Bracons.

El format com al trial de la Pinya i les pasades edicions, el "trial one", amb la puntuació de 0 a 10, zones per tots el nivells, trofeus i un bon esmorzar al començar.

=======================================

MOTO CLUB OLOT Guanyador per equips als SSDT 2009 - SCOTTISH SIX DAYS TRIAL

Exit dels pilots del M.C.Olot a la 98é edició dels SSDT'09. Varen guanyar el "Isle of Skye Trophy" com a millor equip estranger i també guanyadors del "Jim Birrell Trophy" com a millor equip de paisos.

A la classificació individual:

22é Gabriel Reyes  (Sherco)   83 punts

30é Jordi Picola     (Scorpa)   105  "

82é Carles Casas   (Montesa)  218  "

113é Manel Jane    (Sherco)    287  "

134é Josep M.Vila (Sherco)    331  "

....i mala sort per Norbert Fernandez (Beta) i Enric Mencion (Montesa) que no varen poder acabar.

 

 

 

 

Del 4 al 9 de Maig del 2009: SCOTTISH SIX DAYS TRIAL. El Moto Club Olot participará a la classificació per equips Clubs i estarà representat per:

 

- JORDI PICOLA

- GABRIEL REYES

- JOSEP Ma.VILA

- MANEL JANE

- CARLES CASAS

- NORBERT FERNANDEZ.

- ENRIC MENCION

   
       

 

M.C.Olot Isle Skye Trophie SSDT
M.C.Olot Isle Skye Trophie SSDT
M.C.Olot - Isle Skye Trophie - SSDT 2004
M.C.Olot - Isle Skye Trophie - SSDT 2004